شبکه ام بی سی پرشیا

ام بی سی پرشیا، به عنوان یک رسانه تازه فارسی زبان، تا چند روز دیگر کارش را آغاز می‌کند.

پیش از این فرداد فرخزاد، خبرنگار جداشده بی‌بی‌سی فارسی، از تاسیس یک شبکه در آبان‌ماه خبر داده بود اما امروز عرب‌نیوز، از تاسیس این شبکه که احتمالا همان رسانه است، از روز شنبه خبر داد.

نادر سلطان‌پور، پناه فرهادبهمن و عده زیادی از اهالی بی‌بی‌سی فارسی این اواخر از شبکه بی‌بی‌سی خارج شده‌اند و کاربران زیادی حدس می‌زدند که کاسه‌ای رسانه‌ای، زیر نیم‌کاسه باشد.

اما نام ام‌بی‌سی پرشیا پیش از این هم در رسیورهای غیرمجاز ایرانی‌ها دیده شده بود. سال‌ها پیش شبکه‌ای به این نام، در زمانی که کمتر فیلم و سریالی در رسانه‌های ماهواره‌ای به صورت دوبله یا زیرنویس پخش می‌شد، شروع به پخش فیلم‌های عمدتا آمریکایی برای فارسی‌زبانان کرد. این شبکه به پخش سریال‌های ترکی هم قبل از گسترش شبکه جم روی آورده بود که پخش سریال مشهور عاصی یکی از آن‌ها بود.
عربی بودن شبکه ام‌بی‌سی پرشیا، و به ویژه، وابستگی مستقیم آن به عربستان، می‌تواند موجب بروز انتقادهای تازه به این رسانه باشد، چه آن‌که راه‌اندازی شبکه ایران اینترنشنال که گفته می‌شود به یک فرد اهلی سعودی وابسه است و نه رسما به دولت عربستان، خود موجب افول اعتماد مخاطب شده است.

از طرف دیگر، اگر راه‌اندازی ایران اینترنشنال را ایجاد رقیبی مشابه، برای بی‌بی‌سی فارسی باید بدانیم، اما ام‌بی‌سی پرشیا به جنگ من و تو می‌رود. جنگ و مبارزه‌ای رسانه‌ای که شاید برای اولین بار در سطحی حرفه‌ای و بالا برای شبکه منوتو به کار گرفته شده تا این شبکه سرگرمی، احساس خطر کند. شبکه‌ای سرگرمی که در ماه‌های گذشته چهره‌های خود را اعم از مجریان خبر، تا پانته‌آ مدیری، مجری برنامه محبوب تونل زمان از است داده است. حالا ام‌بی‌سی پرشیا آمده تا به قول معروف، «آخرین ضربه را محکم‌تر بزند» ؟

ام‌بی‌سی پرشیا چه چیزی می‌خواهد پخش کند؟

سخنگوی آن خبر داده که در آینده نزدیک، این شبکه، محتوایش را به رایگان برای ایرانیان ساکن آمریکا هم پخش خواهد کرد. عرب نیوز می‌نویسد این رسانه را پس از وب‌سایت العربیه فارسی، که معمولا مورد انتقاد کاربران از نظر عدم وثوق خبری قرار گرفته است، دومین رسانه رسمی عربستان برای مخاطب ایرانی است.

ام‌بی‌سی را ولیدبن ابراهیم، برادر زن یکی از همسران ملک‌فهد، پادشاه عربستان تاسیس کرده است. ابتدا در لندن تاسیس شد و از سال ۲۰۰۲ به دبی منتقل شد.

ام‌بی‌سی فارسی هم از لندن برنامه پخش خواهد کرد.

مخاطب اصلی ام‌بی‌سی پرشیا جوانان هستند و این یک شبکه سرگرمی خواهد بود. پیش از این فارسی۱ توسط شبکه خبری وابسته به غول رسانه‌ای جهان روپرت مرداک بسیار موفق بود، اما به ناگهان بسته شد. یکی از مدیران آن شبکه، سینا ولی‌الله بود که اینک گمان می‌رود به زودی یکی از چهره‌هایی باشد که در شبکه ام‌بی‌سی پرشیا هم بعد از رادیو جوان، دیده شود.

In this article

Join the Conversation (0)

کدخدایی در پاسخ به شرق: بین ما و همکارمان اختلاف نیندازید. تیتر بزنید شورای نگهبان موافق همه‌پرسی هست.

In this article

Join the Conversation (0)

یک پرنده زیبا با نام “ایبیس” قبل از شروع آیتم معرفی‌اش وارد صحنه می‌شود

In this article

Join the Conversation (0)

مسئولین قضایی دولت فدرال ، دو پزشک ایرانی تبار را روز ۴ شنبه ٢٨ فوریه پس از آن که هیئت منصفه آنها را به ارتکاب تهیه صورتحسابهای تقلبی محکوم کرد و مجرم شناخت دستگیر کردند.

دکتر میرعلی ضرابی ۵۵ ساله و دکتر جولیان امیدی ۴۹ ساله که هر دو در لس آنجلس کانتی زندگی می کنند دو پزشکی هستند که سالها تحت پیگرد قاونی بوده اند.

تابلویی که عکس آن را ملاحظه می کنید به نوشته لوس آنجلس تایمز به تعداد زیاد در خیابانها و معابر لوس آنجلس یک دهه پیش تصب شده بودند.

وکیل دکتر امیدی کمیل دین در اطلاعیه ای اظهار داشت « اتهامات علیه موکلین من بر اساس ادعاهای دروغ بنا شده است. دعاوی مطرح شده هیچگونه وجهه قانونی ندارند. با گذشت زمان ثابت خواهد شد که ادعاهای دولت غیر واقعی بوده اند»

In this article

Join the Conversation (0)

مجموعا” ۵ نفر ایرانی هفته گذشته بدلیل قاچاق مواد مخدر در سیدنی استرالیا دستگیر شدند که دو نفر آنان که زن و شوهر هستند نامشان علی ملکی و یوسرا ربیعه می باشد. پلیس ٣۶ کیلوگرم ماده مخدر ICE را که در اختیار این زن و شوهر قرار داشت توقیف کرد.

عکس های این زن و شوهر که توسط مطبوعات انگلیسی منتشر شده و نوعی که زندگی می کردند نشان از یک زندگی رویایی در استرالیا داشته است ولی آنها امروز به اتهام داشتن مقدار انبوه مواد مخدر بازداشت شده اند.

پلیس موفق شد از این زوج زیبا علاوه بر مواد مهدر مبلغ ٢۶٠ هزار دلار و هم چنین ٣ اتومبیل بسیار لوکس و ١٠٠ آمپول استرویید کشف کند.

این زوج صاحب دو دختر خردسال نیز هستند که عکس های إنها طبق روال قانون حمایت از کودکان پوشانده شده است .

در اکانت فیس بوک هر یک از این دو نفر مطالبی در مورد سفرهای پرهزینه ، خوردن غذا در رستورانهای گرانقیمت ، جشن عروسی در یک مراسم باشکوه در سال ٢٠١۴ و سپری کردن اخر هفته ها در زیباترین نقاط ساحلی استرالیا وجود دارد

In this article

Join the Conversation (0)


در برزیل واهمه زیادی از احتمال غیبت نیمار در جام جهانی وجود دارد اما پزشک تیم ملی تاکید کرد او در اولین بازیکن سلسائو در روسیه ۲۰۱۸ به میدان خواهد رفت.

پزشک نیمار‌ گفت: “من مطمئن هستم نیما‌ر در اولین بازی جام جهانی خواهد کرد، زیرا او ورزشکاری ست که از خودش مراقبت می کند. در ضمن نیمار یک فیزیوتراپیست و یک مربی آمادگی جسمانی در اختیار دارد که هر روز از او مراقبت می کنند.

In this article

Join the Conversation (0)


خبرگزاری ایسنا: دادستان تهران عصر امروز جمعه(۱۱ اسفند) در حاشیه عیادت از امید خسروی، بسیجی مجروح حادثه خیابان پاسداران تهران در بیمارستان بقیه‌الله، اعلام کرد: رانندگان خودروهای سمند و پراید دستگیر شده‌اند و تحقیقات زیادی از راننده سمند نیز صورت گرفته و وی پذیرفته است که افرادی از جمله بسیجی، امید خسروی را با خودرو مجروح کرده است.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، جعفری دولت‌آبادی ضمن گفت‌وگوی صمیمانه با امید خسروی و آروزی سلامتی برای وی، به خانواده این بسیجی قول مساعد داد که پرونده عاملان این خیانت با سرعت، دقت و قاطعیت مورد رسیدگی قرار گیرد. سرپرست دادسرای جنایی، دادستان تهران را در عیادت از امید خسروی همراهی می‌کرد.

جعفری دولت‌آبادی در حاشیه این ملاقات با حضور در جمع خبرنگاران ضمن آرزوی سلامتی برای مجروحان این حادثه، اظهار کرد: در پی وقوع اقدامات مجرمانه در خیابان پاسداران تهران و شهید و مجروح شدن تعدادی از نیروهای انتظامی و بسیجی، مطلع شدیم یکی از بسیجیان به شدت مجروح شده است. لذا وظیفه خود می‌دانستیم به همراه سرپرست دادسری جنایی، از وی عیادت کنیم.

وی تاکید کرد که با عوامل ناامنی‌های اخیر برخورد جدی خواهد شد و از اهالی منطقه پاسداران خواست در صورت داشتن اطلاعات از عوامل مرتبط با آشوب‌های اخیر، آن را در اختیار پلیس یا دادستانی تهران قرار دهند.

دادستان تهران با اعلام این‌که “رانندگان خودروهای سمند و پراید دستگیر شده‌اند”، به اعتراف راننده سمند در رابطه با ارتکاب جرم اشاره کرد و گفت: تحقیقات زیادی از وی صورت گرفته و وی پذیرفته است که افرادی از جمله به احتمال زیاد، بسیجی امید خسروی را، با خودرو مجروح کرده است.

جعفری دولت‌آبادی اعلام کرد: راننده‌ی پرایدی که همچون اتوبوس و خودروی سمند اقدام مشابه کرده بود نیز، شناسایی شده است. وی هم‌چنین از شناسایی مالک اتوبوس و آغاز تحقیقات در این مورد خبر داد.

وی با خاطرنشان کردن این موضوع که امنیت شهروندان و حفظ جان آن‌ها وظیفه دستگاه‌های حاکمیتی است، به همه شهروندان اطمینان خاطر داد که دادستانی تهران در این زمینه هیچ‌گونه مسامحه‌ای نخواهد کرد و افزود که با همکاری پلیس و نهادهای امنیتی و تلاش شبانه‌روزی، عوامل این جنایت را شناسایی کرده، به سزای عمل‌شان خواهند رساند.

In this article

Join the Conversation (0)

خبرگزاری تاس اعلام کرد یک و نیم میلیون توریست خارجی برای جام جهانی روسیه به این کشور می‌روند.

بیش از یک و نیم میلیون توریست خارجی انتظار می‌رود در طول بازی‌های جام جهانی روسیه به این کشور سفر کنند.

این خبری بود که اولگ سافونوف، رییس آژانس توریسم دولت روسیه در اختیار خبرگزاری‌های این کشور قرار داد.

این مقام مسئول همچنین اعلام کرد که جام جهانی روسیه تاثیر بسیار مثبتی بر اقتصاد و صنعت توریسم در این کشور خواهد داشت و باعث تغییر و دگرگونی اقتصاد کشور روسیه خواهد شد. همچنین انتظار می‌رود با نزدیک شدن به زمان جام جهانی جمعیت بیشتری خواستار حضور در پنهاورترین کشور جهان برای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شود.

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از ۱۴ ژوئن آغاز می‌شود و تا پانزدهم جولای ادامه‌ خواهد داشت. یازده شهر روسیه میزبانی این رویداد بزرگ را بر عهده خواهند داشت تا سرنوشت بیست و یکمین دوره جام جهانی در مسکو و ورزشگاه لوژنیکی رقم خورد.

In this article

Join the Conversation (0)

کانالهای تلگرامی، طی روزهای گذشته رونقی به این پیامرسان اینترنتیموبایلی دادهاند. در اینجا تعدادی از کانالهایی که به نظر میرسد عضویت در آنها میتواند مفید باشد فهرست کردهایم.

اگر می‌خواهید کانال تلگرامی شما را دیگران هم بشناسند می‌توانید آن را رایگان در اینجا درج کنید تا هم اعتبار کانال شما بالاتر برود و هم آن‌که اعضای بیشتری داشته باشد. (کلیک کنید.)

 

برای معرفی و موفقیت بیشتر کانال تلگرام خود، و مشورت با کارشناسان دیجیتال مارکتینگ پندار، به نشانی [email protected] مکاتبه کنید.

[wp_ad_camp_2]

راهنمای حذف اکانت تلگرام

کانال تلگرام تیما افشارنادری:

نیما افشارنادری، روزنامه نگار، عکاس و تحلیل‌گر رسانه است. او سردبیری سایت پندار را بر عهده دارد و در تلگرام خود گزیده ای از خواندنی‌ها، عکس‌های دیدنی و اتفاقات روزمره را مرور می‌کند. با عضویت در کانال تلگرام او، هم به روز باشید و هم چکیده‌ای از اطلاعات مناسب روزانه را در زمینه فرهنگ و هنر و سرگرمی، رسانه و وب دریافت کنید.

برای عضویت در تلگرام او روی این‌جا کلیک کنید.

>

فهرستی از کانال‌های تلگرامی منتخت ویژه سبک زندگی را این‌جا ببینید. 

برای عضویت در کانالهای تلگرام لازم است نرمافزار شما روی گوشی به روز شده باشد. در آن صورت با ورود به هر کدام از صفحاتی که نشانی اینترنتیشان در زیر آمده، روی گزینه join کلیک کنید.

کانال پندار: مگر میشود فهرست را شروع کرد ولی از خود پندار چیزی نگفت؟ صفحه پندار همین حالا هم بالای هزار نفر عضو دارد و هر روز مطالبی ترکیبی از محتوای پندار و بیشتر از آن را در اختیار کاربرانش میگذارد.

https://telegram.me/pendarnewsکانال تندرستی: این شبکه تلگرامی قصد دارد هر روز پیامهای تندرستی و سلامتی را در اختیار کاربرانش بگذارد. با عضویت در آن میتوانیم کمی هم شده، سالمتر زندگی کنیم.

https://telegram.me/joinchat/AZOQnTvOIxdV_0hP7SrqZw

خانه:
https://telegram.me/khaaneh

اگر علاقمند به خانه خود هستید یا دوست دارید خانه خود را دوست‌داشتنی‌تر و دلنشین‌تر کنید در این صفحه عضو شوید.

کتاب امروز: هر روز یک کتاب، نه بیشتر و نه کمتر. کانال کتاب امروز اعلام کرده که هر شبانه روز را تنها با معرفی یک پست از یک کتاب میگذراند. عضویت در آن نقش کتاب را در سبد زندگی روزانه آنلاین ما، افزایش میدهد.

https://telegram.me/joinchat/AZOQnTwyuSQmG3XyDW9qwg

کجا حراجه؟:  :‌همه ما میخواهیم از تخفیفهای مختلفی که در مراکز فرهنگی و تجاری برقرار است خبر داشته باشیم. این کانال حراجهای مختلف شهر را به اطلاع ما میرساند.

https://telegram.me/kojaharaje

باشگاه حیوانات خانگی: این کانال قصد دارد اطلاعاتی درباره نگهداری از حیوانات خانگی، مسائلی که باید رعایت کرد و حق و حقوق حیوانات فعالیت کند. باشگاه حیوانات خانگی در تلگرام، همچنین عکسهای بامزه حیوانات و اخبار روزمره آنها را هم منتشر خواهد کرد.

https://telegram.me/iranpetclub

بادبادک: مجله بادبادک را میشناسید؟ خواهرخوانده پندار، که به صورت روزانه اخبار و مطالب هنری، سرگرمی و سبک زندگی منتشر میکند. این مجله که پارسال جایزه جشنواره وب را برای بهترین سایت سبک زندگی سال از آن خود کرد را در تلگرام فالو کنید.

https://telegram.me/badbadakmedia

اگر از سلیقه ما خوشتان نیامده، یا به هر دلیلی کانالهای بیشتری میخواهید، پیشنهاد آخر ما «کانالیاب» است.

[wp_ad_camp_2]

کانال یاب چیست؟

https://telegram.me/channely

کانالیاب: اینجا داریم ماهیگیری به شما یاد میدهیم. این کانال، کارش پیدا کردن کانالهای دیگر است. کانالهای جدیدی که در تلگرام هر لحظه ساخته میشوند را بررسی کرده و آنهایی که ارزش دنبال کردن دارند به شما معرفی میکند. کانالهای تفریحی، سرگرمی، فرهنگی، ورزشی، خبری و همه و همه قرار است در آن به ترتیب معرفی شوند. در آن از طریق این نشانی عضو شوید.

اگر گروه تلگرامی دارید یا آنکه گروه خوبی را میشناسید که نیاز به معرفی دارد، با ما در کامنتها در میان بگذارید.

[wp_ad_camp_2]

In this article

Join the Conversation (845)