تعطیلی کارخانه بیک حقیقت ندارد

تعطیلی کارخانه بیک حقیقت ندارد

تعطیلی کارخانه بیک حقیقت ندارد

صبح روز یکشنبه ۱۷ تیرماه خبری درباره تعطیلی کارخانه بیک در ایران منتشر شد ولی مدیر این کارخانه با تایید مشکلات مالی فراوان در این کارخانه، تعطیلی آن را تکذیب کرده است.

   

مدیر این کارخانه در توضیح وضعیت کارخانه گفته بخش‌هایی از خطوط تولید مثل خطوط تولید خودکار با ظرفیت کمتر مشغول به کار هستند ولی کارگران آن به بخش‌های دیگر که کاملاً فعالند، منتقل شده‌اند.

او در ادامه گفته است برای دریافت ارز دولتی ثبت نام کرده‌ایم و اگر دولت مساعدت کند و ارز دولتی به این واحد قدیمی اختصاص دهد، همه قسمت‌های کارخانه فعال خواهد شد و تولید را با تمام ظرفیت ادامه خواهیم داد.

مدیر کارخانه بیک تأکید کرده است کارخانه فعال است و همه ۱۳۰ کارگر آن مشغول به کار هستند.

علی اکبر رفوگران بنیانگذار کارخانه بیک در ایران در اواخر دهه ۳۰ خورشیدی نمایندگی فروش محصولات بیک در ایران را داشت و در سال ۱۳۴۲ پروژه راه‌اندازی کارخانه بیک در ایران را آغاز کرد.

او به همراه پدر و برادرش شرکت صنعتی « قلم خودکار» را تأسیس و با خرید یک قطعه زمین ۱۱هزار متری در تهران‌نو با سرعت ساخت کارخانه را شروع کردند و ماشین‌آلات لازم را از فرانسه به تهران آوردند. شرکت با سرمایه ثبتی ۱۰میلیون ریال، در آبان ۱۳۴۳ در ۲۸۰۰ متر زیربنا، پروانه بهره‌برداری گرفت. تعداد پرسنل فنی و کارگر عادی در آغاز کار ۹۶ نفر بود و سه ماه طول کشید تا اولین محصول این کارخانه‌ی نام‌آشنا به بازار آمد.

کارخانه تولید محصولات بیک با سابقه ۵۴ سال فعالیت در حالی که یکی از مشهورترین محصولات نوشت‌افزار ایران را تولید می‌کرد این روزها در وضعیتی بحرانی بسر می‌برد. این سرنوشت بسیاری از برندهای معروف تولیدی ایران است که در سال‌های گذشته به دلیل بی‌کفایتی دولت‌های مختلف و سوء مدیریت مسئولان اقتصادی ایران یکی پس از دیگری ورشکسته و تعطیل شده‌اند.دیدگاهتان را بنویسید