هشتگ #زنان‌درآزادی در توئیتر ترند می‌شود؟

زنان در آزادی، تیتری است که چند روز پیش برای مسابقات بسکتبال مورد استفاده قرار گرفت که نشان می‌داد عده زیادی از دختران، در تهران و آزادی، به تشویق تیم خود مشغول شده‌اند. از این موضوع استقبال زیادی شد، اما یکی از کاربران توئیتر نوشت که انتظار داشته استقبال بیشتری از رخدادهای خوب رخ بدهد، به جای آن‌که تمرکز روی عدم حضور دختران باشد.

یک کاربر دیگر در پاسخ به او توضیح می‌داد که علت آن این است که زنان والیبال و بسکتبال را تا همین چند سال پیش می‌توانستند تماشا کنند، این اتفاق اگر برای فوتبال رخ دهد، می‌توان انتظار استقبال و سپاس داشت.

در میان این صحبت‌ها بود که حالا در آستانه دربی ۸۶ در تهران، عده‌ای از کاربران تصمیم گرفته‌اند هشتگ «زنان در آزادی» را داغ کنند و ترند تازه بسازند.

جان لاک، با این موضوع دید انتقادی هم دارد که می‌گوید صدبار گفته‌ام و این بار صد و یکم، آن‌ها که استادیوم می‌روند، از جنس توئیتر و این‌حرفا نیستند، تحریم استادیوم بی‌فایده است. فردا رئیس فیفا در آزادی است. با حضور زن و مرد در ورودی‌های استادیوم و نود دقیقه ایستادن بیرون ورزشگاه، صدایان را به او برسانید.

برخی به شوخی می‌گویند این رسم میهمان‌نوازی نیست که زنان، در میزبانی ایرانی از رئیس فیفا آن‌جا نباشند. دیگری به یادآوری روزی در سال ۶۰ یا ۶۱ پرداخته که زنان به ورزشگاه رفتند که بازی پرسپولیس و شاهین را ببینند.

In this article

Join the Conversation

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.