مطرح شدن بحث توئیت‌های سیاسی در ازای دریافت پول

چندی‌ست که با گسترش نفوذ توییتر در جامعه فارسی، احتمال تبلیغاتی بودن برخی از توییت‌ها و کسب درآمد برای آن مطرح شده است. موضوعی که اگرچه در اینستاگرام هم متداول است، اما کمتر به صورت مستقیم بیان می‌شود. علاوه بر این‌که تبلیغات تجاری و حضور آن‌ها در توییتر، به مساله مهمی تبدیل شده است، برخی از احتمال دریافت پول برای توییت‌های سیاسی هم می‌نویسند.

پیش‌تر در پندار درباره این موضوع نوشته بودیم که صبا آذرپیک خبر از پیشنهاد ۵ میلیون تومان بابت ۳ توییت از سوی ستاد مهرعلی‌زاده، کاندیدای آن زمان و استاندار فعلی اصفهان داده بود، حالا مهسا امرآبادی، روزنامه‌نگار دیگری، به این موضوع پرداخته است و توییت کرده است: «باید رک و پوست کنده از بعضی‌ها پرسید #چند_میگیری_توییت_کنی؟!».

حسین نوروزی، که یکی از توییت‌کننده‌های مشهور ایرانی است، در پاسخ نوشته است: « تاکنون بابت هیچ توییت، عکس یا هرچی، پولی نگرفه‌ام. مشکلی هم ندارم کسی بگیره، ولی به نظرم اعلام کنه که برای فلان‌جا/فلان‌کس داره کار می‌کنه. {البته منظورم “کار” جدی است، وگرنه توییت تبلیغاتی بابت پول، هم‌چنان یه‌جوریه…} خودم هرجا حتی دوهفته هم می‌رم کار، اعلام می‌کنم.»

او همچنین توضیح داده است که: «خرین پیش‌نهادی که داشتم، یک توییت بود، هفت‌صدهزارتومان. ولی دوماه قبل، از یه شرکتی گفتن هرماه دوسه‌تا توییت کن، دو میلیون تومان.»

In this article

Join the Conversation

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.