سریال گلشیفته، قسمت اول، پاورقی

امروز اولین قسمت سریال گلشیفته، به کارگردانی بهروز شعیبی به بازار آمد و از طریق بقالی‌ها و سوپرمارکت‌ها قابل خرید شد. برخی از سایت‌های اینترنتی هم به صورت مجاز آن را می‌فروشند و احتمالا عده‌ای هم به صورت غیرمجاز می‌گذارند برای دانلود. اما در اولین قسمت سریال گلشیفته چه اتفاقاتی می‌افتد؟

در این قسمت، ما با چند داستان موازی طرفیم که از طرفی به هم می‌رسند. استاد نامی، که در دوری از خانواده‌اش زندگی می‌کند، رئیس دانشگاه معماری دانشکده یزد است. او در حالی که خانم راحله گلشیفته (با بازی مهناز افشار) را برای کار مهمی از کلاسی که استادش است به دفتر دعوت می‌کند، جان به جان‌آفرین تسلیم می‌کند.

حالا ما طرفیم با جاه‌طلبی‌های مهناز افشار (راحله گلشیفته) برای رئیس شدن و پیشرفت مدارج دولتی، و همسرش فواد با بازی سیامک انصاری که ظاهرا مربی ورزشی است و سر و سری هم با بالاها دارد. از سوی دیگر، دختری به نام گلی که نقش آن را نازنین بیاتی بازی می‌کند، نفر اول کنکور شده است و پدرش، مهدی هاشمی، به شدت نگران آمدن او به تهران است. تصویر وحشتناکی که از تهران در یزد برای او ساخته‌اند او را برای کنترل و تعقیب دخترش که به خوابگاه می‌رود به تهران کشانده است. تصویر پدری نگران، هراسان و مشوش.

وزیر قصد شرکت در مراسمی در دانشگاه را دارد. خانم گلشیفته، میزبانی است که قصد خودنمایی دارد، همسرش نگران بچه‌دار نشدن آن‌هاست و از سوی دیگر، پدر گلی، با بازی مهدی هاشمی، نگران دخترش که در «جنگل تهران» رها شده است.

آن‌ها پیش پای وزیر به هم می‌رسند و داستان تلاقی می‌کند. گلی، فردی است که وزیر می‌خواهد از او تقدیر کند. راحله گلشیفته، قصد دارد با این تقدیر، برای خود آبرو بخرد، گلی سر از پا نمی‌شناسد و پدرش، در حالی که گلی با دانشجویانی که پسر هستند عکس می‌گیرد غیرتی می‌شود. بر اثر یک حادثه از طبقه بالای دانشگاه به پایین پرت می‌شود و زمانی که محافظان وزیر قصد دارند او را نجات دهند، ویدئو به شکلی گرفته می‌شود که انگار محافظان وزیر او را کتک زده‌اند.

هومن سیدی، نقشی را بازی می‌کند که صفحات اینستاگرامی خبری جنجالی را مدیریت می‌کنند، این ویدئو به دست او می‌رسد و او برای خراب کردن وزیر، این ویدئو را به جایی می‌فروشد. داستان قسمت اول سریال گلشیفته همین‌جا به پایان می‌رسد.

In this article

Join the Conversation

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.