هشدار کمال تبریزی: امیدوارم جشن خانه سینما مثل ماجرای جشن حافظ نشود

کمال تبریزی، کارگردان لیلی با من است و مارمولک، میگوید سیاسی نیست. نسبت به موضوع سیاست خیلی حساس است و سیاستورزی کار بسیار حساسی است. سیاست در گذشته در مملکن به او احساس بهتری میداده تا امروز.

او در برنامه آپاراتچی با اجرای جواد یحیوی که در سایت آپارات منتشر می‌شود می‌گوید در امکان مینا برای من جذاب بود گرچه وجه سیاسی اجتماعی در آن وجود دارد آن بخش اتفاقی که برای آدمها به عنوان انسان میافتد مهم است. میگوید که اگر قرار بود امسال دبیری جشن خانه سینما را با آییننامه سالهای گذشته بر عهده بگیرم قبول نمیکردم.

او میگوید نتیجهای که در جشن خانه سینما میگیریم ممکن است کاملا متفاوت با جشنواره فجر باشد.

او درباره عدم موفقیت ابد و یک روز در خارج از مرزها میگوید. همچنین نقبی به سریال شهرزاد فصل دوم میزند و خبر میدهد دارند فیلمنامهاش را مینویسند.

او میگوید آدمهایی که در حوزه سیاست هستند یک دفعه از عرش به فرش میآیند. او میگوید سریال سرزمین کهن، در وسط یک دعوا افتاد. خیابانهای آرام اولین فیلم بود، گزارش یک جشن حاتمی کیا و آشغالهای دوست داشتنی که وقتی به ۸۸ میپردازند، تا مساله ۸۸ حل نشود مشکل این ۳ فیلم هم حل خواهد شد.

او میگوید امیدوارم اتفاقی که برای جشن حافظ افتاد برای جشن خانه سینما نیفتد. جشن حافظ، پس از کمال تبریزی دومین موردی بود که توسط منتقدان، به «دیاثت» متهم شده بود. حالا خود کمال تبریزی دبیر جشن خانه سینما شده است که احتمال بروز درگیری‌های لفظی را افزایش می‌دهد.

ویدئوی کامل این گفتگو را می‌توانید شبِ جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ در صفحه ویدئویی پندار ببینید.

سام درخشانی و جناب خان در خندوانه
تیزر فیلم جدید وودی آلن
در این مطلب:

Join the Conversation

کوچه بن بست، اثر بابک بیات، نوازندگی بامداد بیات
ویدئوی دیده نشده‌ای از تهران قدیم دهه ۴۰
حسن معجونی، گفتگویی درباره گروه تئاتر لیو
کارتونی درباره دونالد ترامپ
خانه لاکچری و لوکس شمس الواعظین روزنامه نگار
آنونس فیلم سلکشن یک رویا، نهنگ عنبر ۲

تازه‌ها

خبرهای مهم

خبرهای داغ

تازه‌ها

خبرهای داغ