کلاه‌قرمزی متوقف شد!

تولید مجموعه «کلاه‌قرمزی» که قرار بود از ۳۰ اسفندماه به روی آنتن برود، به دلیل عدم حمایت مالی صدا و سیما از صبح امروز متوقف شد.

به گزارش ایسنا، حمید مدرسی تهیه‌کننده مجموعه «کلاه‌قرمزی» با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که تولید این مجموعه باوجود آماده‌سازی قسمت‌هایی برای پخش، به دلیل مشکلات مالی متوقف شده.

این برنامه محبوب تلویزیونی قرار بود بعد از تحویل سال جدید از ۳۰ اسفند هر شب روی آنتن شبکه دو برود ولی مدرسی ۱۰ روز پیش از آغاز سال جدید از مشکلات مالی این پروژه و توقف تولید آن خبر داد.

مدرسی در بخشی از بیانیه‌ خود آورده که پیش‌تولید این پروژه با گروهی بالغ بر ۹۵ نفر از ۴ ماه پیش با وجود شرایط وخیم مالی سیما شروع شده و با بیش از گذشت ۵۰ درصد فیلمبرداری، «به دلیل عدم دریافت هرگونه کمک مالی از سوی سیما» متوقف شد.

این تهیه‌کننده تلویزیون و سینما ضمن اعلام عدم تسویه حساب سه سال گذشته سیما با مجموعه در دو دوره تولیدی و عدم حل و فصل دیگر مشکلات پروژه، آورده: «نمی‌دانم دلیل کافی است که وفاداری سازندگان این مجموعه را به اثبات برساند یا خیر؟ و همچنین دلیل محکمی برای همدلی این مجموعه با مدیران سیما که در سال‌های گذشته و در اوج مشکلات مالیِ وقت سیما، دست از همکاری و همراهی برنداشته بودند.»

وی اضافه کرده که شخصیت محبوب و ملی «کلاه قرمزی» و دیگر شخصیت‌های این مجموعه تنها رها شده‌اند و نه تنها مساعدتی به آنها نشده که مورد بی‌مهری مدیران سیما هم قرار گرفته‌اند.

حمید مدرسی «بلاتکلیفی این پروژه در قرارداد و توافقات قبلی با سیما، تأمین بودجه و غیره» را از دلایل اعدام توقف تولید این مجموعه دانسته که باوجود اطلاع‌رسانی مداوم به مدیران سیما از وجود مشکلات صورت گرفته.

تهیه‌کننده «کلاه‌قرمزی» اضافه کرد: «جای تأسف فراوان دارد که هنر این گروه ۹۵ نفره در راستای ساخت برنامه‌ای مفرح و آموزنده به دور از هرگونه حاشیه‌ای در شرایط امروز جامعه و با بیش ار ۲۰ میلیون بیننده ایرانی در سراسر دنیا نادیده گرفته شود».

مدرسی، «شرایط سخت تولید این مجموعه به دلیل بزرگ شدن ابعاد تولید چه از لحاظ دکور و چه از لحاظ بکارگیری هنرمندان جدید شخصیت‌های جدید عروسکی» را منجر به ثبت «یکی از تلخ‌ترین پشت صحنه‌های تولید» این پروژه در سال‌های اخیر دانسته که منجر به از دست دادن، انگیزه و ذوق هنرمندان این مجموعه در خلق هنر و ادامه تولید شده است».

وی ضمن قدردانی از گروه‌ سازنده که طی چهار ماه تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی برای تولید این مجموعه داشتند از تماشاگران منتظر این برنامه پوزش طلبید و اظهار امیدواری کرد در شرایط مطلوب آینده، ضمن حل و فصل مسائل این پروژه با مدیران محترم سیما، از طرق دیگر میهمان خانواده‌ها باشند.

مجموعه تلویزیونی «کلاه‌قرمزی» نزدیک به ۲۰ سال است که از صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش می‌شود و از محبوب‌ترین و پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون به شمار می‌آید.

برنامه نوروزی «کلاه قرمزی» که در پنج دوره مختلف عید نوروز پخش شده؛ از پربیننده‌ترین برنامه‌های نوروزی است که باوجود استقبال گسترده مخاطب کودک تا بزرگسال همواره با مشکلات مالی تولید و بی‌توجهی‌ مدیران سیما مواجه بوده است. چنانکه نوروز سال جاری نیز این مجموعه به مرحله تولید نرسید و پخش نوروزی نداشت.

تاکنون حدود ده قسمت از این مجموعه ضبط شده است.

پریناز ایزدیار در شهرزاد ۲
در این مطلب:

Join the Conversation

کوچه بن بست، اثر بابک بیات، نوازندگی بامداد بیات
ویدئوی دیده نشده‌ای از تهران قدیم دهه ۴۰
حسن معجونی، گفتگویی درباره گروه تئاتر لیو
کارتونی درباره دونالد ترامپ
خانه لاکچری و لوکس شمس الواعظین روزنامه نگار
آنونس فیلم سلکشن یک رویا، نهنگ عنبر ۲

تازه‌ها

خبرهای مهم

خبرهای داغ

تازه‌ها

خبرهای داغ