«پَرت گویی» مسعود بهنود، عیان شد

مدت‌ها پیش، یکی از روزنامه‌نگاران پیش‌کسوت مشهور ایرانی، که در خارج از کشور زندگی می‌کند، موضوعی را درباره عقد شرعی {{فروغ فرخزاد}} و {{ابراهیم گلستان}} منتشر کرده بود که مورد انتقادهای زیادی قرار گرفت. اما مشخص شدن حقیقت ماجرا تا این هفته طول کشید. موضوع...

593 1
593 1

مدتها پیش، یکی از روزنامهنگاران پیشکسوت مشهور ایرانی، که در خارج از کشور زندگی میکند، موضوعی را درباره عقد شرعی {{فروغ فرخزاد}} و {{ابراهیم گلستان}} منتشر کرده بود که مورد انتقادهای زیادی قرار گرفت. اما مشخص شدن حقیقت ماجرا تا این هفته طول کشید. موضوع چه بود؟

{{مسعود بهنود}} در روایتی، پیش از این اعلام کرده بود که این دو فرد، به درخواست پدر ابراهیم گلستان با هم عقد محضری کرده بودند، در شرایطی که فخری گلستان، همسر اول ابراهیم گلستان هم راضی به این امربوده است.

مسعود بهنود

در این مصاحبه،ابراهیم گلستان، فیلمساز و روشنفکر قدیمی سینما و ادبیات ایران، این موضوع را «پَرت» میداند و از اساس تکذیب میکند.

{{پوران فرخزاد}} ، خواهر فروغ هم پیش از مرگ خود در چند ماه گذشته، به مسعود بهنود توصیه کرده بود اسلحه را در شقیقه خود گذاشته و کار را تمام کند.

In this article

Join the Conversation

1 comment

  1. پوریا

    به نظر من سخن بهنود ممکن هست خلاف واقع باشد اما از نظر اخلاقی کار بدی نبوده چرا که تهمت غیر اخلاقی محسوب نمی شود . صیغه محرمیت خواندن یک عمل غیر عرف و خلاق اخلاق نیست . اما اعتراف ابراهیم گلستان به نامشروع بودن این رابطه را می توان غیر اخلاقی دانست چرا که یک طرف این ماجرا ابراهیم گلستان هست و طرف دیگر فروغ فرخزاد . چه بسا از گر فروغ زنده بود راضی به افشا شدن چنین رابطه ای نبود .