پردیس تئاتر تهران، رقیب تئاتر شهر، ساخته شد

رقیب تئاتر شهر در منطقه ۱۵ با حضور رسمی شهردار تهران، محمدباقر قالیباف افتتاح شده که بزرگترین مرکز تئاتر ایران میشود و تا حدودی، میراث پهلویها از حضور تئاتر را همزمان با دهه فجر از آنها میگیرد.

امروز، قالیباف در آیین افتتاح رسمی پردیس تئاتر تهران سخن گفت که با ۱۰ سالن نمایش برای هنرهای نمایشی، سینما و کتابخانه تخصصی تئاتر گشایش یافت.

در حاشیه این مراسم از داوود رشیدی و محمود استاد محمد تجلیل شد. هر دوی این افراد نامشان بر روی سالنهایی از پردیس تئاتر تهران است و سالنهای دیگر نامهای دیگر بزرگان تئاتر پس از انقلاب را بر خود دارند: جمشید مشایخی، علی نصیریان و محمدعلی کشاورز.

پردیس تئاتر تهران در خاوران، در جنوب شرقی تهران راهاندازی شده است و در نزدیکی فرهنگسرای خاوران، در زمین ۲۵ هزار و ۲۰۰ متری با زیربنای ۱۶ هزار متر مربعی راهاندازی شده است. برای رفتن به آن باید از بزرگرام امام علی در شرق تهران، به داخل اتوبان شهید محلاتی شرق بپیچید و از خیابان شهید شاهآبادی جنوبی، بعد از میدان مالک اشتر به سمت خیابان بقایی بروید.

این ساختمان قرار بود در نیمه خرداد ۱۳۹۲، یعنی ۳ سال پیش راهاندازی شود. دارای سالنهایی برای خیاطی و طراحی لباس، کنسرت، اجرای ارکسترال ارکستر سمفونیک و تئاتر موزیکال و سنتی هم هست و اتاقهای گریم زیادی در آن واقع شده است. بخش ویژهای از این پردیس تئاتر تهران به نمایشهای آیینی و سنتی اختصاص خواهد داشت. اجرا و ساخت این مجموعه از سال ۱۳۸۶ آغاز شده بود.

خودرو جدید پلیس کیا سراتو
در این مطلب:

Join the Conversation

-- --
وضعیت ناجور شوش در تهران
فیلمی که جعفرپناهی از اوضاع نابسامان شوش در تهران منتشر کرد
خانه تاریخی« سپهبد امیر احمدی» به مزایده گذاشته شد
فارکس
دستگیری سرشاخه اصلی بزرگترین شرکت هرمی
رقص و ورزش در پارک نیاوران تهران
فیلم رقص و ورزش دسته‌جمعی در پارک نیاوران تهران
ترامپ سوخته و بنزین
سلفی با «ترامپِ سوخته»
خودرو جدید پلیس کیا سراتو
خودروی جدید پلیس تهران

تازه‌ها

خبرهای مهم

خبرهای داغ