آمازون، بزرگترین فروشگاه اینترنتی، ایران را تحریم کرد

شرکت آمازون اعلام کرد قصد دارد فروش و تحویل کالا به اشخاص و نهادهای ایرانی مشمول تحریم‌های دولت آمریکا را متوقف کند.

شرکت آمازون این هفته فاش کرد که ممکن است به دلیل فروش و تحویل کالا به اشخاص و نهادهای ایرانی مشمول تحریم‌های دولت آمریکا، مقررات این کشور را نقض کرده باشد.

این شرکت در اظهاریه‌ای که تحویل کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا داده گفته که به این نتیجه رسیده که در فاصله ژانویه ۲۰۱۲ تا دسامبر ۲۰۱۶، کالاهایی را به «برخی از اشخاص و نهادهای مستقر در خارج از ایران که مشمول قانون کاهش تهدید ایران و حقوق بشر سوریه قرار دارند» فروخته است.

این قانون که در سال ۲۰۱۲ به امضای باراک اوباما رسیده بود، با هدف تقویت محدودیت‌های تجاری علیه ایران به منظور متقاعد کردن این کشور به کاهش فعالیت‌های هسته‌ای‌اش وضع شده بود. این قانون مجازات‌های مدنی علیه شرکت‌هایی که با اشخاص موجود در لیست تحریم‌ها معامله نمایند در نظر گرفته است.

در سال گذشته میلادی نیز این شرکت تجارت الکترونیک اذعان کرده بود که حدود ۱۰۰ هزار دلار کالا به مشتریان ایرانی هدف تحریم‌های دولت آمریکا فروخته است. این کالاها از جمله شامل کتاب، پوشاک، لوازم خانگی و آشپزخانه و کالاهای مرتبط با حیوانات خانگی بوده است.

آمازون گفته که قصد دارد فروش کالا به این حساب‌ها را متوقف کند. در اظهاریه این شرکت آمده است: «بررسی ما ادامه دارد و ما در حال ارتقاء فرآیندی هستیم که برای شناسایی معاملات مرتبط با اشخاص و نهادهای تحت تحریم این قانون طراحی شده است.»

این شرکت همچنین گفته که این سفارشات را به وزارت خانه‌های خزانه‌داری و بازرگانی آمریکا گزارش داده است. آمازون اضافه کرده که به صورت کامل با نهادهای دولتی آمریکا همکاری خواهد کرد.

فارکس
در این مطلب:

Join the Conversation

-- --
سایت آمازون، تحریم ایران
آمازون، بزرگترین فروشگاه اینترنتی، ایران را تحریم کرد
به زودی: آمازون به خاطر همکاری با ایران جریمه می‌شود
بویینگ‌های خریداری شده توسط ایران
سرنوشت قرارداد بوئینگ، پس از امضای ترامپ
ایر بی ان بی
ایر بی‌ان بی، با نام ایران، دو دوزه بازی می‌کند
رازهای زندگی مهنار افشار
رازهای زندگی مهناز افشار
گشتی ویدئویی در پل طبیعت تهران

تازه‌ها

خبرهای مهم

خبرهای داغ