ooo

محافظت از دوربین عکاسی

محافظت از دوربین عکاسی

لنزهای کیفیتبالا دارای دیافگرام بزرگ قیمت بالایی دارند و درست به همین خاطر است که باید مراقب بود تا در گذر زمان استهلاک زیادی نداشته باشند. فیلتر یووی (ماوراء بنفش) و یا اسکایلایت به سادگی روی لنز پیچ میشوند و آن را از معرض خس و خاشاک و ضربه حفظ میکنند. فیلترها به مراتب از لنز جدید ارزانتر هستند و به همین دلیل استفاده از آنها مقرون به صرفه است و در دراز مدت سرمایهگذاری محسوب میشود.

دیر یا زود هر کدام از تجهیزات عکاسی نیاز به نظافت خواهند داشت. نیاز خواهید داشت بدنه دوربین را به کارخانه بفرستید تا حسگر آن را تمیز کنند. تمیزکردن لنز، کمی سخت است و به همین خاطر انواع زیادی از تمیزکنندهها در بازار موجود است.

یکی از موقعیتهای جالب توجه از نظر نور، زمانی است که در آب و هوای طوفانی هستیم. به جای آنکه دوربین را در خانه بگذارید، در این حالت از یک محافظ باران استفاده کنید که در مقابل نم از دوربین محافظت میکند. برای داشتن خیال آسودهتر، بیمههای تکمیلی هم ایده خوبی است.

* در بخش عکس‌ ناب در سایت پندار، هرجا از دوربینهای دیجیتال صحبت میکنیم، درباره دوربینهایی با مفهوم مدولار سخن میگوییم. برای نمونه دوربینهایی با لنزهای قابل تعویض، دوربینهای EVIL یا DSLR

دورهمی
مهناز آرمین
در این مطلب:

Join the Conversation

-- --
پول درآوردن از یوتیوب آسان تر شد - نیما افشارنادری
پول درآوردن با یوتیوب آسان شد
امید برای کودکان همسایه
شبکه‌های اجتماعی با نیماافشارنادری
پادکست پندار، اپیزود ۲ | از سکس جلوی سفارت تا مرگ‌استارتاپ‌ها و سایت آپارات
کتاب باغ آلبالو، عکس‌های علی‌اکبر شیرژیان، نشر شورآفرین
مروری بر کتاب «باغ آلبالو» | روایت تصویری علی اکبر شیر ژیان از انقلاب؟
چه عکسی بگیریم که لایک بیشتری بگیرد؟
کوچه بن بست، اثر بابک بیات، نوازندگی بامداد بیات

تازه‌ها

خبرهای مهم

خبرهای داغ

تازه‌ها